Video Poker DJ Poker

Double-Joker-Poker.jpg

Tavoitteena on saada mahdollisimman hyvä pokerikäsi. Suurin mahdollinen voittosumma on 10 000 euroa. Käytössä on tavallinen 52 kortin pakka sekä yksi jokeri, eli yhteensä 53 korttia.

Voit myös voittaa lisäjokerin viidelle kierrokselle (jolloin kortteja on yhteensä 54). Lisäjokeri parantaa huomattavasti voitonmahdollisuuksiasi.

NÄIN PELAAT

  • Aseta panos painamalla PANOS-näppäintä. Panos nousee joka painalluksella.
  • Jaa kortit painamalla JAKO-näppäintä.
  • Saat ensimmäiset viisi korttiasi, joista voit valita kortteja käteesi. Valitse LUKITSE niiden korttien kohdalla, jotka haluat lukita. Voit pitää 0-5 korttia.
  • Jos ensimmäisessä jaossa saamasi käsi on voittava, peli ehdottaa automaattisesti voittavien korttien pitämistä. Voit halutessasi muuttaa valinnan. Valitse JAKO vaihtaaksesi kortit, joita et halua pitää. Jos yhtään korteista ei ole lukittu, sinulle jaetaan uudet viisi korttia.
  • Jos voitat, voit joko ottaa voiton tai tuplata.

LISÄJOKERIKIERROKSET

Jos voitat värillä tai sitä paremmalla kädellä, saat lisäjokerin viidelle kierrokselle. Seuraavan viiden pelin aikana, jotka pelaat samalla panostasolla, pakassa on kaksi jokeria. Jos vaihdat panostasoa tai lopetat pelaamisen, lisäjokerikierrokset ovat käytettävissäsi seuraavalla pelikerralla. Lisäjokerikierroksen aikana et voi saada ylimääräisiä pelikierroksia.

TUPLA TAI KUITTI

Voittaessasi voit aina ottaa voiton painamalla OTA VOITTO -näppäintä tai yrittää tuplata voiton painamalla TUPLAUS. Kun tuplaat, sinulle jaetaan yksi uusi kortti, ja sinun tulee arvata, onko se arvoltaan suurempi vai pienempi kuin 7 painamalla SUURI tai PIENI. Jos arvaat oikein, voittosi tuplautuu ja saat mahdollisuuden tuplata uudestaan.

Tupla tai kuitti -pelissä pakassa on aina kaksi jokeria. Jos saamasi kortti on jokeri, voitat aina.

Ässä lasketaan pieneksi kortiksi (1). Jos kortti on punainen 7, lopputulos on tasapeli, ja saat tuplata uudestaan. Jos kortti taas on musta 7, häviät tuplauksen.

Tuplan tai kuitin pelaaminen ei vaikuta lisäjokerikierroksiin. Korkein mahdollinen summa jonka voit yrittää tuplata on 100 kertaa pääpelissä asettamasi alkupanoksen suuruinen.

PANOKSET JA VOITOT

Tarjolla olevat panostasot ovat 0,20 / 0,50 / 1,00 / 2,00 / 3,00 / 5,00 / 10,00 / 25,00 ja 50,00 euroa. Voittotaulukko näkyy pelissä ja kaikki ilmoitetut summat ovat euroissa.

VOITTOTAULUKKO

Pokerikäsi0,20 €0,50 €1,00 €2,00 €3,00 €5,00 €10,00 €25,00 €50,00 €
Kuningasvärisuora401002004006001 0002 0005 00010 000
Viitoset20501002003005001 0002 5005 000
Värisuora6153060901503007501 500
Neloset3715304575150375750
Täyskäsi1,604816244080200400
Väri0,80248122020100200
Suora0,601,50369153075150
Kolmoset0,401246102050100
Kaksi paria0,401246102050100

 

Jos voitat värillä tai sitä paremmalla kädellä, saat lisäjokerin viidelle kierrokselle.

POKERIKÄDET

PokerikäsiKuvaus
Kuningasvärisuora10, jätkä, rouva, kuningas ja ässä samaa maata.
ViitosetViisi samansuuruista korttia.
VärisuoraViisi korttia samaa maata numerojärjestyksessä.
NelosetNeljä samansuuruista korttia.
TäyskäsiKolme samansuuruista korttia ja kaksi samansuuruista korttia.
VäriViisi korttia samaa maata.
SuoraViisi korttia numerojärjestyksessä, eri maata. Ässä voi olla suuri tai pieni.
KolmosetKolme samansuuruista korttia.
Kaksi pariaKaksi samansuuruista korttia ja kaksi samansuuruista korttia.

Leave a Reply